Студенту 2 курсу

«ЗАТВЕРДЖУЮ»

декан медичного факультету

д.мед.н., професор О.І. Герасименко

_______________________________________

 

ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН

ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ З ПРЕДМЕТУ: «ДОГЛЯД ЗА ДІТЬМИ»

для СТУДЕНТІВ 2-го КУРСУ МЕДИЧНИХ ФАКУЛЬТЕТІВ  ДонНМУ

В ІV СЕМЕСТРІ  2017-2018 навчального року

Тема практичних занять Місце проведен
1

 

Структура дитячих лікувально-профілактичних закладів. Особливості організації їх роботи. Прийом хворих до дитячої лікарні. Огляд на коросту та педікульоз. Санітарна обробка і транспортування хворих. Етика та деонтологія медичних працівників під час догляду за дітьми.

Організація санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режимів у лікарні. Приготування дезінфікуючих розчинів та санітарна обробка приміщень. Особиста гігієна персоналу та пацієнтів. Особливості роботи з ВІЛ-інфікованими пацієнтами.

ДТМО

 

2 Особливості догляду за новонародженими дітьми та дітьми першого року життя. Вигодовування немовлят. Туалет дитини, особливості гігієни дівчаток. Гігієнічні та лікувальні ванни. Техніка їх виконання у тяжко хворих. Профілактика пролежнів. Переміна натільної та постільної білизни хворих дітей.

Антропометрія. Вимірювання те реєстрація температури тіла. Гіпертермічний синдром. Догляд за дітьми з високою температурою тіла.

ДТМО

 

3 Догляд за дітьми з захворюваннями органів дихання та серцево-судинної системи. Дослідження пульсу та вимірювання артеріального тиску. Руховий режим дітей у відділенні. Догляд за дітьми під час кашлю, задишки, болю в серці, непритомності,  зупинці серця та дихання. ДТМО

 

4

 

Догляд за дітьми із захворюваннями органів травлення та сечової системи. Допомога дітям під час блювоти, печії, метеоризму, запору, поносу, нирковій коліці. Очисна, сифонна, лікарська клізма, постановка газовідвідної трубки, промивання шлунку.

Облік і правила зберігання ліків. Методи та техніка перорального і парентерального введення лікарських засобів (закапування крапель у вуха,  нос, очі, ін’єкціі). Методика подавання зволоженого кисню дітям.

ДТМО

 

 

5 Накладення зігрівального компресу, грілки, гірчичників, медичних банок. Взяття мазків зі слизової оболонки носу та мигдаликів. Взяття сечі для загального аналізу, аналізів за Каковським-Адісом, Нечипоренком, Зимницьким. Підготовка дитини до рентгенологічного та ультразвукового дослідження.

Догляд за дітьми з носовою, легеневою, шлунковою, кишковою та зовнішньою кровотечею. Догляд за дітьми з захворюваннями системи крові (гемофілія, лейкоз та ін).

ДТМО

 

 

    

Практичні заняття проходять у навчальних кімнатах і палатах профільних відділень.

Тривалість практичного заняття складає 2 академічні години.

 

Практичні заняття починаються о 830, закінчуються о 1005 (перерва 915 – 920).

 

 

В.о. зав. кафедри педіатрії, неонатології та

дитячих інфекцій к.мед.н., доцент                                                                       І.Г. Самойленко